ZIELONA GÓRA:

Zakupy z dostawą do drzwi. Fundacja „Dom Ojca” wspiera zagrożonych zakażeniem

W związku z pandemią koronawirusa szczególnie chronioną grupą są seniorzy. Osoby starsze znajdują się w grupie ryzyka, dlatego nawet wyjście po zakupy może być dla nich zagrożeniem. Pomoc oferuje im m.in. fundacja Dom Ojca.

Wolontariusze organizacji robią zakupy seniorom, którzy zgłaszają taką potrzebę. Wspierają również inne osoby narażone na zakażenie.

Nasza fundacja wychodzi naprzeciw potrzebom osób najbardziej narażonych na zakażenie. Uruchamia pomoc, która polega na zrobieniu zakupów w sklepach spożywczych lub w aptekach w ramach akcji „Nie jesteś sam”. Naszą pomocną dłoń kierujemy przede wszystkim do osób starszych i innych z podwyższonym ryzykiem, które mają słabą odporność, osób, które nie mogą lub boją się wychodzić.<span class="su-quote-cite">Agata Domżał, prezes fundacji Dom Ojca</span>

Aby skorzystać z pomocy, należy skontaktować się z wolontariuszami telefonicznie – pod numerem 507 321 663 lub 503 522 952. Wsparcie będzie udzielone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Nasi wolontariusze, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa, dostarczają do drzwi zamówione zakupy ze sklepów. Wyposażeni są w maseczki i rękawiczki ochronne oraz preparaty dezynfekujące. Pozostają w jak najmniejszym, ograniczonym kontakcie z drugim człowiekiem według wprowadzonych procedur poruszania się.<span class="su-quote-cite">Agata Domżał</span>

Fundacja uruchomiła również telefon wsparcia: 509 969 966. Jest on przeznaczony dla osób, które są samotne i potrzebują rozmowy z drugim człowiekiem.

Na co dzień fundacja Dom Ojca zajmuje się pomocą dla osób wykluczonych społecznie i niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Jej podopiecznymi są m.in. byli więźniowie i wychowankowie zakładów poprawczych oraz bezdomni. Wolontariusze pomagają im zmienić swoje życie w oparciu o wartości chrześcijańskie. Obecnie, ze względu na stan epidemii, fundacja ograniczyła zakres swojej działalności. Nie odwiedza zakładów karnych, ośrodków poprawczych czy wychowawczych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00