LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zakończyły się konsultacje dotyczące “Medyka”. Jaki jest plan na zagospodarowanie szkoły?

Zakończyły się konsultacje w sprawie przeniesienia zielonogórskiego „Medyka” do nowej siedziby. Do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze wpłynęło w sumie siedem stanowisk. Sześć z nich popiera inicjatywę – w tym między innymi Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz Rada Klinicystów Szpitala. Sprzeciw wyraża natomiast zielonogórski Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Lubuska marszałek – Elżbieta Anna Polak podkreśla, że są to jedyne oficjalne stanowiska. Na pozostałe zarząd województwa lubuskiego wciąż czeka. Ponadto marszałek Polak stanowczo dementuje informacje na temat zwrotu środków unijnych przez „Medyka” do Europejskiego Funduszu Społecznego.

Będzie zapewniona trwałość projektu w nowej siedzibie, ten projekt będzie mógł być realizowany. Nieprawdą jest też to, że koszty utrzymania szkoły w Sulechowie wynoszą półtora miliona złotych. Tyle wynosi koszt utrzymania całego tamtejszego kompleksu uniwersyteckiego. 

Bo jak podkreśla Elżbieta Anna Polak – rozmowy o przenosinach zaczęły się już w 2017 roku. Podsumowanie konsultacji w sprawie przeniesienia „Medyka” argumentowane jest potrzebą dalszego rozwoju Szpitala Uniwersyteckiego. W budynku znalazłaby się baza dydaktyczno – kliniczna, tłumaczy radny województwa Sebastian Ciemnoczołowski.

Będą to sale seminaryjne dla studentów Collegium Medicum. Sale szkoleniowe między innymi z zakresu szycia chirurgicznego. Poza tym organizowane będą tam konferencje naukowe. Ma tam się znaleźć również kliniczny magazyn apteczny.

O dalszych losach zielonogórskiego „Medyka” będziemy Was informowali na bieżąco.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00