WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Zaczynamy weekend na Winobraniu! Program na piątek

Dni Zielonej Góry zmierzają do finału. Przed nami ostatni winobraniowy weekend. Zobacz, co będzie działo się w piątek.

PIĄTEK, 11 września:

PROMENADOWY KONCERT KAMERALNY (Plac przed Filharmonią)

godz. 19:00 „Od baroku do współczesności” koncert w wykonaniu Thalloris Quartet: Kamila Susłowicz (skrzypce), Beata Gołemberska (skrzypce),

Ewa Schuhmacher (altówka), Anna Kulak (wiolonczela)

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 15:00 Studio Tańca Break Hill

godz. 16:00 Studio Tańca Spoko

godz. 17:30 Rademenez

godz. 18:30 Taxita

godz. 20:00 L. U. C.

PANDEMICZNY MONTE VERDE FESTIVAL. IV FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)

godz. 21:30 „Statek Szaleńców” w wykonaniu Interdyscyplinarnej Grupy Teatralnej Asocjacja 2006

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 11:00 – 13:00 Park pałacu w Starym Kisielinie (ul. Pionierów Lubuskich 53)

godz. 13:30 – 15:30 Plac biesiadny w Nowym Kisielinie (ul. Syrkiewicza)

godz. 16:00 – 17:00 Park w Przylepie (ul. Kolejowa)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),

„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set Chinescookies

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej) bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Pod Wieżą” w Trzebulach – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:00

Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd o godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 1: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz”

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17:00 „Böhmischer, pinot noir, spaetburgunder” degustacja komentowana, czerwone burgundy z regionu zielonogórskiego, Polski i Niemiec, prelegent Tomasz Prange-Barczyński redaktor naczelny „Fermentu” obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl

Piwnica Winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia) godz. 21:00 „Gala Lubuskiego Wina” degustacja win z winnic regionu, prowadzący: Tomasz Prange-Barczyński redaktor naczelny „Fermentu” i Maciej Nowicki „Winicjatywa” obowiązują bilety w cenie 90 zł do nabycia w abilet.pl. Piwnica Winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – zabawy plastyczne (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance),

Beat Box i Freestyle (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

godz. 16:00 – 18:00

„Heja, heja, heja, ho! – pieśni i obyczaje Indian”

IMPREZY SPORTOWE

Korespondencyjne biegi zielonogórskie: IX Novita Półmaraton, II Sinersio Ćwierćmaraton

Stowarzyszenie Biegam-Pomagam (facebook.com/biegampomagam)

godz. 17:35

Mecz koszykówki Energa Basket Liga: Stelmet Enea BC Zielona Góra vs. GTK Gliwice

Hala CRS, ul. Sulechowska 41 (organizator: Grono Sportowa SA)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl) Winne Wzgórze – Park Winny ul. Wrocławska (organizator: Ekoenergetyka – Polska))

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”,

„Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”,

„Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego” „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj i dziś”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: