LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Z Zielonej Góry do Łagowa pojedziemy pociągiem

Łagów Lubuski zwany Perłą Ziemi Lubuskiej jest często wybierany jako kierunek wakacyjnego odpoczynku. Do 3 września zielonogórzanie będą mogli się wybrać nad Jezioro Łagowskie czy też jezioro Ciecz pociągiem – jednak tylko w weekendy.

Polregio wznawia wakacyjne kursy z Zielonej Góry do Łagowa. W każdy weekend do końca wakacji można wybrać się nad dwa jeziora w Łagowie. O uruchomieniu kursu mówi Paweł Nijaki, zielonogórski rzecznik Polregio.

Połączenie Zielona Góra – Łagów to była odpowiedź na usilne prośby i mieszkańców Łagowa, i właściwie całego województwa lubuskiego, które chciało w sposób łatwiejszy, szybszy, mniej problemowy dotrzeć do Łagowa, do Perły Ziemi Lubuskiej. Odpowiedzieliśmy na tę prośbę i wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego uruchomiliśmy właśnie takie połączenie.

Pociąg z Zielonej Góry wyrusza o godzinie 8:02, a o 9:53 jest w Łagowie. Trasa przebiega m.in. przez Rzepin, Świebodzin i Zbąszynek. Czy w przyszłości będzie więcej kursów?

Na razie nie jest to przewidziane. Myślimy, że na chwilę obecną spełnia to oczekiwania naszych podróżnych. Frekwencja jest bardzo dobra, odpowiedź podróżnych jest bardzo fajna. Cieszymy się, że chcą z nami podróżować.

Ciekawą opcją dla podróżujących w weekendy mogą być mini bilety turystyczne, z których można skorzystać wielokrotnie podczas wyjazdów od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00.

Ze wszystkich połączeń kolejowych – nie tylko z województwa lubuskiego, ale w ogóle ze wszystkich połączeń kolejowych Polregio – możemy korzystać z pomocą tzw. mini biletu turystycznego. To jest bilet, gdzie za 39 złotych możemy podczas weekendu podróżować na dowolną ilość połączeń. To znaczy możemy zarówno skorzystać z połączenia Zielona Góra – Świnoujście, Zielona Góra – Jelenia Góra, Zielona Góra – Guben, Zielona Góra – Łagów.

Z oferty wakacyjnych połączeń Zielona Góra – Łagów będzie można korzystać do 3 września. Szczegółowy rozkład kursów dostępny jest na stronach przewoźników.

Materiał przygotowała: Joanna Nawlicka

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X