ZIELONA GÓRA:

Z rodziną dobrze nie tylko na zdjęciu. Pokolenia łączy pasja!

W kręgach rodzinnych różne zajęcia i zainteresowania przechodzą często z pokolenia na pokolenie. Tradycja zasługuje na to, by ją utrwalać – w opowieściach, pamiątkach, a także zdjęciach. Chcesz wzbogacić rodzinny album? Z myślą o tym powstał projekt „Rodzina zgrana pasją”.

To pomysł Lubuskiego Stowarzyszenia Fotografów Portretowych „Portretownia”. Do projektu mogą zgłaszać się rodziny, które łączy wspólne hobby. Fotografowie wybiorą 10 najciekawszych zgłoszeń i zorganizują sesje zdjęciowe.

Czekamy na zgłoszenia rodzin z krótkim uzasadnieniem, co robią. Proszę się nie bać – czasami mamy pytania, czy trzeba mieć osiągnięcia w danej dziedzinie, żeby się do nas zgłosić. Nie, trzeba wspólnie fajnie spędzać czas. Może to być wędkowanie, możecie wspólnie gotować, chodzić po górach, uprawiać sport, odkrywać zakamarki Polski, województwa czy miasta. Zapraszamy.Elżbieta Przybyła-Szpakowska
Wszystko, co sprawia, że lubicie spędzać ze sobą czas, to już jest ta pasja. Chcemy ją pokazać.Anna Olszewska

Artyści z „Portretowni” mają wiele pozytywnych doświadczeń z pracy z rodzinami. Cenią sobie to, że przed obiektywem wypadają one naturalnie i pokazują swoje więzi. Dają też inspirację dla innych bliskich sobie osób.

Projekt ma zakończyć się ogólnodostępną wystawą. Sami uczestnicy otrzymają zaś zdjęcia na pamiątkę. Na zgłoszenia rodzin fotografowie czekają do końca maja.

Elżbieta Przybyła-Szpakowska, Anna Olszewska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00