ZIELONA GÓRA:

Z ciasnej salki do przestronnej hali. Szkoła w Ochli ma nowy obiekt sportowy

Uczniowie z Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Ochli nareszcie mają halę z prawdziwego zdarzenia. Jest w niej przede wszystkim więcej przestrzeni, polepszyły się też warunki do uprawiania sportów, takich jak koszykówka czy tenis stołowy. A co najważniejsze – teraz zajęcia z WF-u będą się odbywać na miejscu.

Wcześniej uczniowie z Ochli mogli korzystać z bardzo małej sali gimnastycznej, mieli lekcje na zewnątrz szkoły albo wyjeżdżali na WOSiR w Drzonkowie. W nowej hali mogą natomiast bez problemów ćwiczyć na WF-ie, jak i spędzać zajęcia dodatkowe.

Do tej pory dodatkowych zajęć sportowych w naszej szkole nie było, ze względu na brak infrastruktury. W tej chwili dopiero ruszamy, rozkręcamy się. Mam nadzieję, że ta hala będzie tętniła życiem nie tylko dla uczniów, ale i dla mieszkańców sołectwa oraz okolicznych miejscowości.<span class="su-quote-cite">Krzysztof Stamirowski, nauczyciel wychowania fizycznego, wicedyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 5</span>

Okazją do obejrzenia i wypróbowania hali były zawody sportowe w tenisie stołowym, które zorganizowano w dniu otwarcia.

Szatnie są fajne, natryski, duże lustra. Sala też bardzo fajna, jest bardzo jasno.<span class="su-quote-cite">uczennica Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Ochli</span>

Z obiektu sportowego w Ochli będą korzystać również sekcje sportowe, np. karateków czy piłkarzy. Budowa hali kosztowała blisko 5 milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00