ZIELONA GÓRA:

Wzmożone patrole na deptakach, ale nie kosztem innych obszarów miasta

Jak poprawić bezpieczeństwo bawiących się w lokalach w centrum miasta? Nad tym przed tygodniem zastanawiały się władze miasta, wespół z policją i restauratorami.

O konkluzjach mówiła w programie Prezydent na 96 FM Wioleta Haręźlak. Co można poprawić już? Wzmóc ilość policyjnych patroli.

– Określenie przez policję, czy nie należałoby wzmocnić budżetu policji, aby te patrole nie odbywały się kosztem zaniedbań na innych obszarach. Jeśli trzeba wzmocnić jakiś obszar, to będzie wzmocniony i trzeba będzie szukać dodatkowych środków. Tutaj będziemy oczekiwali, że policja określi te potrzeby w zakresie zaplanowania dodatkowych patroli, jeśli chodzi o potrzeby finansowe – mówiła w audycji W. Haręźlak.

Kolejnym pomysłem jest monitoring, który zasugeruje miasto.

Restauratorzy pytali o parametry monitoringu, pytali, gdzie. To nie jest tak, że to wyszło nakazowo. Każdy będzie mógł z niego skorzystać. Nie musi, może. Ważne było, żeby do restauratorów dotarła wiedza, że my to będziemy robić. Chcielibyśmy w związku z nieszczęśliwym wypadkiem tak przemodelować ten monitoring w sensie jego lokalizacji, żeby rzeczywiście w sposób jak najbardziej właściwy obszary, które są wokół tych wszystkich lokali prowadzących działalność rozrywkową – zaznaczyła wiceprezydent Zielonej Góry.

Przedmiotem dyskusji było również zatrudnianie kompetentnych osób odpowiadających za ochronę. Więcej na ten temat w całym programie Prezydent na 96 FM, który dostępny jest w formie wideo powyżej.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: