ZIELONA GÓRA:

Wrzuć butelkę i zyskaj kilka groszy. Czy w Zielonej Górze powstaną butelkomaty?

O konieczności segregacji śmieci, coraz częściej mówi się w mieście. Niektórych mieszkańców jednak trudno zmotywować do prawidłowego segregowania odpadów, ale jedna z interpelacji radnego Jacka Budzińskiego, zawiera ciekawy pomysł, dzięki któremu segregacja plastikowych odpadów naprawdę się opłaca.

Radny Budziński w swojej interpelacji zapytał, czy Zakład Gospodarki Komunalnej rozważa montaż butelkomatów w mieście, do których po wrzuceniu plastikowych butelek, otrzymywałoby się 5-10 gr. Co miasto na taki pomysł? – ZGK Spółka z.o.o już w roku 2018 rozpatrywała możliwość montażu w mieście butelkomatów, niemniej jednak jest to kosztowna inwestycja kształtująca się na poziomie 50 tys. zł za 1 butelkomat. Na dzień dzisiejszy Skup Surowców Wtórnych mieszczący się na terenie miejskiego składowiska przy ul. Wrocławskiej 73 przyjmuje papier, złom, puszki aluminiowe, jednak rozważymy również możliwość poszerzenia działalność poprzez zakup butelek plastikowych – brzmi odpowiedź prezydenta.

Butelkomaty cieszą się popularnością poza granicami naszego kraju. Pierwszy w Polsce butelkomat pojawił się w kwietniu w Krakowie, a za butelkę można otrzymać 10 lub 20 groszy.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: