ZIELONA GÓRA:

Wracamy do epoki sprzed smartfonów. Podróż w czasie w Centrum Przyrodniczym

Centrum Przyrodnicze to nie tylko warsztaty i eksperymenty naukowe. Zajęcia w placówce są również po to, by rozbudzić pasję do podróżowania czy zdolności artystyczne. Dzięki nim odkrywamy też lokalną historię.

Niebawem przy ulicy Dąbrowskiego otwarta zostanie wystawa o renowacji 100-letniego wagonu kolejowego. Przygotował ją Klub Miłośników Kolei Szprotawskiej.

Prace zmierzały do wyremontowania 100-letniego wagonu. Jest on już wyremontowany, można go oglądać w Zielonej Górze. Wystawa będzie pokazywała etapy renowacji. Przedstawiciele towarzystwa będą opowiadać również o swoich pasjach, planach i o tym, co kiedyś w Zielonej Górze się działo, jeżeli chodzi o sieć kolejową.Krystyna Walińska, kierownik Centrum Przyrodniczego

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 listopada o godzinie 17:00. Na następny dzień, 23 listopada, między 11:00 a 13:00 Centrum Przyrodnicze zaplanowało zaś warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży.

Myślę, że to będzie bardzo ciekawe spotkania, dlatego, że planujemy głównie młodym uczestnikom naszych warsztatów pokazać tradycyjny aparat, a więc taki, który wymagał kliszy fotograficznej. Pokażemy klisze i inne akcesoria związane z fotografią tradycyjną.Krystyna Walińska

W tym miesiącu kontynuowany będzie też cykl „Duże podróże za pieniądze nieduże”. Wraz z Jakubem Kosteckim zwiedzimy wirtualnie Lwów. Spotkanie – już w sobotę, 16 listopada o 16:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00