ZIELONA GÓRA:

Wracają miejskie rowery! Będą dostępne już po północy

Od jutra, czyli 1 marca, znów będziemy mogli korzystać z publicznych jednośladów. Znów zacznie działać system Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Pierwsze oznaki powrotu było już widać przed weekendem – pierwsze rowery ponownie pojawiły się na stacjach.

Operatorem systemu nadal jest firma Nextbike. To właśnie jej serwisanci odpowiadali za to, by rowery wróciły do Zielonej Góry w dobrym stanie.

Podczas przerwy sezonowej wszystkie jednoślady przeszły przegląd techniczny. Dokonano niezbędnych napraw i wymiany uszkodzonych elementów. Rowery dostępne będą dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Osoby, które po raz pierwszy będą chciały skorzystać z roweru miejskiego, mogą zarejestrować się, korzystając ze strony internetowej systemu lub aplikacji mobilnej. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 złotych. Na użytkowników będzie czekało 40 stacji i 400 jednośladów. Wypożyczenie będzie możliwe po północy, z 29 lutego na 1 marca.Paulina Wójcicka, Nextbike Polska

Pierwsze 20 minut wypożyczenia będzie bezpłatne. Od 21. minuty do godziny zapłacimy 2 złote, za czas wypożyczenia powyżej godziny – 4 złote. Tabele opłat i kar za niewłaściwe korzystanie z jednośladów można znaleźć na stronie zielonogorskirowermiejski.pl.

– W zielonogórskim systemie rowerowym zarejestrowanych jest ponad 31 tysięcy użytkowników – dodaje Paulina Wójcicka.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: