ZIELONA GÓRA:

Wpaść do Odry? Oni sami do niej skaczą! Morsy kończą sezon

Zielonogórski Klub Morsa SpokoTato organizuje przepłynięcie Odry wpław. Będzie to zakończenie sezonu i rozpoczęcie okresu czekania do kolejnej jesieni i zimy.

To nie pierwsze przepłynięcie Odry przez dzieci, młodzież i dorosłych. Jednak należy pamiętać, że za każdym razem odbywa się w zabezpieczonych warunkach. Jak zapewniają organizatorzy

– Wydarzenie odbędzie się w ścisłej współpracy z zielonogórskim WOPRem (zabezpieczenie przez ratowników / motorówka, etc.).

Należy jednak spełniać kilka warunków, jak np. posiadanie nawet prowizorycznej boi

–  Płyniemy w kąpielówkach/strojach kąpielowych, może być też pianka plus jakieś zabezpieczenie, bojka, dmuchane koło ratunkowe lub nawet butelka po 5-litrowej wodzie. Żeby w razie osłabnięcia, można było się przytrzymać. Absolutne minimum to butelka po 1,5-litrowej wodzie 😉 – na dłuższej lince, tak, żeby można było namierzyć osobę, jeśli by nagle zniknęła pod taflą wody. Jeśli masz coś takiego, to zabierz ze sobą, a jeśli nie, to WOPR na miejscu pożyczy, ale może być sporo osób, więc może nie dla wszystkich starczyć – zachęcają organizatorzy.

Przepłynięcie Odry odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych, gdy ta będzie sprzyjać zostanie zorganizowany mecz siatkówki oraz ognisko. Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 13:00 w porcie w Cigacicach.

Wpisowe wynosi 20 zł, a rejestracji można dokonać na stronie http://spokotato.pl/splywodra2017/register/email/.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: