ZIELONA GÓRA:

WOŚP na sportowo: charytatywny futsal, Drzonków pełen atrakcji i nauka pierwszej pomocy

Koncerty i grupowe licytacje to nie wszystko, czego możemy się spodziewać w Zielonej Górze w trakcie 26. finału WOŚP. Wzorem poprzednich lat, wydarzenie będzie uzupełnione o liczne atrakcje sportowe. To wszystko oczywiście 14 stycznia.

Ten dzień rozpoczną futsaliści AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W hali przy ulicy prof. Szafrana rozegrają mecz charytatywny z Lechią Zielona Góra i przyjaciółmi obu klubów. Pomiędzy nim będą odbywać się turnieje piłkarskie dla zawodników w różnym wieku.

Widzę z programu, że będzie to najdłuższa impreza sportowa, bo trwająca aż 10 godzin. I będzie też chyba największy przedział wiekowy. Zaczynamy o godzinie 10:00 turniejem skrzatów, o godzinie 14:00 zapraszamy na mecz charytatywny. Po tym meczu do rywalizacji przystąpią grupy młodzieżowe.Marek Lemański, dyrektor biura KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Poza meczami będziemy mogli zobaczyć pokaz freestyle’u piłkarskiego w wykonaniu Adriana Janusza i Łukasza Rostalskiego oraz wziąć udział w licytacji koszulek zawodniczek Medyka Konin i piłkarza reprezentacji Polski, Michała Pazdana.

Dla ludzi o wielkich sercach otwarte będą też wszystkie obiekty Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Ośrodek udostępni m.in. strzelnicę laserową i pneumatyczną, pływalnię i jaskinię solną. Za wszystko zapłacimy datkiem do orkiestrowej puszki.

Dodatkowo zorganizujemy marsz nordic walking z międzynarodową instruktorką nordic walking, Grażyną Wyczałkowską. Nie zabraknie oczywiście naszej słynnej zumby z panią Emilią Kusznir-Mącznik. Będą także atrakcje jeździeckie, a jeżeli pogoda mile nas zaskoczy, zorganizujemy kulig. Jeśli nie doczekamy się śniegu, będą to przejażdżki bryczką. Mamy nadzieję, że każda osoba, która zaszczyci nas swoją obecnością, sama wyznaczy sobie limit wrzutki do puszki. Ale liczymy na uczciwość, prosimy o rozsądek. Anna Sulima-Jagiełowicz, kierownik ds. sportu i promocji WOSiR w Drzonkowie

Poza tym WOSiR wystawi na aukcję vouchery na atrakcje sportowo-rekreacyjne i zabiegi odnowy biologicznej oraz koszulki z autografami.

Prozdrowotnym i sportowym wydarzeniem będzie bieg „Policz się z cukrzycą”. Organizuje go stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać. Trasa poprowadzi przez tereny leśne za halą CRS, ze startem i metą przy hali lekkoatletycznej MOSiR. Bieg rozpocznie się o godzinie 12:45.

Będzie to bieg na dystansie ok. 5 kilometrów. Zapisy prowadzimy już od grudnia na pulsarsport.pl. Mamy 300 miejsc, z czego 176 osób zapisanych, 127 opłaconych. Biuro zawodów będzie umiejscowione w sobotę w sklepie Biegostacja na Moniuszki, a w niedzielę przed biegiem na terenie hali lekkoatletycznej. Opłata startowa wynosi 30 złotych. W całości będzie przeznaczona na zakup pomp insulinowych.Karolina Michalczak, stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać

CRS zamieni się natomiast w miasteczko zdrowia. Pojawią się w nim stoiska do pomiaru poziomu cukru we krwi, badania pojemności płuc, masażu czy usługi kosmetyczne. Co pół godziny będzie się zaś odbywał kurs pierwszej pomocy. Ponadto o 15:00 na hali wystartuje maraton na rowerach stacjonarnych Indoor Cycling.

W WOŚP zaangażowały się także inne centra sportowe. Iron Church poprowadzi maraton jogi, Klub Brazylijskie Ju-Jitsu CYKLON – trening za wrzut do puszki, a Number One Club – Ligę Bilarda. Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej i na fanpage’u zielonogórskiego sztabu WOŚP.

 

Zobacz więcej
Back to top button
X