HOTZIELONA GÓRA:

Wonnerfy w Zielonej Górze

Woonerf – termin pochodzi z Holandii, a oznacza przestrzeń, która łączy w sobie funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców. Rolę woonerfu miałaby przejąć np. część ulicy Kupieckiej, która kończy się na skrzyżowaniu z Wrocławską, przedłużając tym samym niejako deptak.

O pomyśle mówił w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki. Włodarz miasta był pytany przez mieszkańców czy takie rozwiązania komunikacyjne będą oznaczać mniej miejsc parkingowych w centrum miasta.

Chcemy wygenerować w innym miejscu kilkanaście miejsc parkingowych, żeby zbilansować ten element, który będzie powiązany z tą inwestycją. Deptak poszerzony w stronę “Focusa” to jest dobre rozwiązanie. To pozwoliłoby przyjeżdżającym na zakupy zobaczyć atrakcje naszej starówki.

Na deptaku trwa już inna inwestycja. Na skrzyżowaniu ulic Pieniężnego i Al. Niepodległości rozpoczęły się już prace związane z instalacją wysuwanych słupków, które mają uniemożliwić wjazd na starówkę pojazdom do tego nieuprawnionym. Słupki będą w przyszłym roku. Inwestycją wartą ponad 3 mln zł zajmuje się szczecińska firma Indemar.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: