ZIELONA GÓRA:

Województwo lubuskie? Nikt nie chce likwidacji!

– Nie ma żadnego tematu likwidacji województwa lubuskiego – usłyszeliśmy dziś podczas briefingu prasowego w Urzędzie Marszałkowskim. A spotkali się lubuscy parlamentarzyści, aby odnieść się do planowanej konferencji w Paradyżu prezydentów trzech lubuskich miast: Zielonej Góry, Gorzowa i Nowej Soli. Do spotkania ma dojść w najbliższy czwartek.

Przypomnijmy, prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki mówił na naszej antenie o tym, że włodarze miast chcą działać na rzecz regionu. Tymczasem szef lubuskiej Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki twierdzi, że o żadnej likwidacji nie może być mowy.

Nie ma żadnego zagrożenia dla istnienia województwa lubuskiego. Panowie podnoszą ten wątek jako zasadnicza przesłankę do zorganizowania tego spotkania. Okazuje się, że jeden z uczonych lansuje taki model: 12 województw i 4 województwa z mapy Polski znikają.

Maja Nowak posłanka Trzeciej Drogi twierdzi, że parlamentarzyści nie chcą dopuścić do likwidacji  województwa. Jednocześnie nie będą obecni w Paradyżu  7 grudnia, gdyż w Warszewie odbywać się będą obrady Sejmu.

Wszystkie sprawy, które dotyczą województwa lubuskiego są priorytetowe, ale tego dnia są obrady Sejmu i żaden z parlamentarzystów nie weżmie w nim udziału.

Konferencja w Paradyżu odbędzie się w czwartek, 7 grudnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00