ZIELONA GÓRA:

Wojewódzka Rada Kobiet obradowała po raz pierwszy

W poniedziałek odbyły się pierwsze obrady Wojewódzkiej Rady Kobiet. Na spotkaniu pojawiły się zarówno powołane panie, jak i te, które kandydowały, ale nie zostały wybrane. Marszałek Elżbieta Anna Polak podziękowała wszystkim uczestniczkom za zaangażowanie w działania na rzecz powołanej idei. W obradach rady udział wzięła także posłanka Krystyna Sibińska.

W skład Wojewódzkiej Rady Kobiet powołano 15 pań, celem rady jest monitoring i analiza potrzeb kobiet w regionie, w takich obszarach, jak edukacja, zdrowie, praca, polityka społeczna. Rada promuje także świadomość dotyczącą równego traktowania.

Podczas poniedziałkowego spotkania wybrano także przewodniczącą Wojewódzkiej Rady Kobiet, została nią Zofia Szozda (Wspólna Zielona Góra), działaczka i aktywistka.

Wojewódzka Rada Kobiet działa przy Urzędzie Marszałkowskim. W jej skład powołane zostały: Bogumiła Burda, Teresa Chromińska, Agnieszka Chudziak, Urszula Giercarz, Kazimiera Jakubowska,  Dorota Kruszyna, Halina Kunicka, Krystyna Magdziarek, Anna Michalczuk, Teresa Sekuła, Alicja Sosnowska, Zofia Szozda (przewodnicząca), Małgorzata Wawrzynkowska, Aneta Woźniak-Ziółkowska, Beata Zatylna.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00