ZIELONA GÓRA:

Nie tylko winiarstwo. Społeczna historia Zielonej Góry na konferencji w muzeum

Historia Grünbergu, a później Zielonej Góry jest pełna ciekawostek związanych z ówczesnym społeczeństwem. O zmianach gospodarczych, demograficznych czy nawet wyznaniowych usłyszymy w Muzeum Ziemi Lubuskiej na spotkaniu pod nazwą „Zielona Góra – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”.

Konferencja jest wspólnym przedsięwzięciem zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego, Muzeum Ziemi Lubuskiej i Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Muzealnicy i naukowcy przedstawią wielonarodową i wielokulturową strukturę Zielonej Góry, architekturę i wskażą kierunki dalszego rozwoju miasta.

dr Alina Polak, Muzeum Ziemi Lubuskiej

Dowiemy się m.in., czym jest Zielonogórski Szlak Kobiet oraz jak kształtowały się innowiercze społeczności. Zaprezentuje się też dr Grzegorz Biszczanik, który opowie o ikonografii Zielonej Góry na kartach pocztowych z pierwszych 15 lat po wojnie.

Konferencja odbędzie się 28 września od 9:30 do 15:30 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Zakończy ją debata z udziałem nauczycieli akademickich, radnych i działaczy kultury.

dr Alina Polak

Program spotkania znajduje się na stronie uniwersytetu.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00