ZIELONA GÓRA:

Wielkanocny zając odnaleziony! Tak bawiły się maluchy z Zielonej Góry!

Jak co roku, zielonogórskie dzieci brały udział w poszukiwaniach wielkanocnego zająca. Radna Eleonora Szymkowiak przygotowała dla nich główną nagrodę za odnalezienie symbolu świąt, a także wiele niespodzianek.

W zabawie uczestniczyły m.in. maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 38, Przedszkola Sióstr Elżbietanek i przedszkola „Kraina Baśni”, a także dzieci pod opieką rodziców i dziadków.

Dzieci się trochę zintegrują. Należy się pochwała dla pani Eleonory, że się tym zajmuje. Robi to przez wiele lat, robi to z serca. Ja akurat jestem przypadkowo, bo jestem z wnuczką z wiadomych względów. Wyczytałam o tym wydarzeniu w gazecie i przyszłam z wnuczką, żeby się pobawić.Marzanna Ziobura

Tradycją jest to, że jedna z przedszkolnych grup szuka zająca i dekoruje wielkanocne drzewko – mówiła Ewa Kosmowska z Miejskiego Przedszkola nr 38 w Zielonej Górze.

Jak co roku, tradycyjnie bierzemy udział w dekorowaniu, szukaniu zajączka. Przygotowaliśmy prezent dla organizatorów. Od początku, jak istnieje ta akcja, grupa starszaków tradycyjnie idzie i dekoruje drzewko albo szuka zajączka.Ewa Kosmowska

Ukrytego zająca (który tym razem był pluszowy) jako pierwsze znalazły dzieci z Przedszkola Sióstr Elżbietanek. W nagrodę otrzymały piłki. Organizatorka przygotowała jednak prezenty dla wszystkich uczestników imprezy.

Każde dziecko dostanie czekoladowego zajączka. Niezależnie jeszcze od tego, dzieci, które będą śpiewały, mówiły wierszyki, dostaną indywidualnie nagrodę. Zaprosiliśmy również dzieci z miasta.Eleonora Szymkowiak

I rzeczywiście, wierszyków i piosenek nie zabrakło.

Dzieci mogły również zobaczyć zwierzęta, które przyjechały z opiekunami z Fundacji Arka. Chętnie pozowały do zdjęć w towarzystwie alpak i osiołków.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X