ZIELONA GÓRA:

Czy zielonogórzanie czują w sobie dziecko?

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Nie tylko najmłodsi czekają na ten dzień cały rok. Okazuje się, że nie trzeba mieć pięciu lat, żeby świętować w tym dniu.

Pierwszy czerwca to wyjątkowy czas i każdy zielonogórzanin o tym wie. Nie chodzi tylko o same podarunki, ale o udane spędzenie czasu w gronie najbliższych i pokazanie dzieciom, jak są ważne. Z tej okazji, opiekunowie planują dla swoich pociech najróżniejsze atrakcje. A co mieszkańcy Zielonej Góry sądzą o tym święcie?

Zielonogórzanie o Dniu Dziecka

Winny Gród aż pęka od imprez. Lubuski Teatr zacznie świętować nieco wcześniej, bo 28 i 29 maja. Dla najmłodszych przygotowano bajkowy spektakl „Od wiosny do zimy”. Dodatkowo zaplanowano rozgrzewki wyobraźni i zabawy plastyczne. Plan wydarzenia można znaleźć poniżej.

Sobota:

  • 15:00 Zabawy plastyczne – rozgrzewka wyobraźni
  • 16:00 „Od wiosny do zimy”, reż. Katarzyna Kawalec

Niedziela:

  • 11:00 Zabawy plastyczne – rozgrzewka wyobraźni
  • 12:00 „Od wiosny do zimy”, reż. Katarzyna Kawalec

Pierwszego dnia czerwca miejski deptak zmieni się w strefę przyjazną dla każdego dziecka. Maluchy będą mogły wkroczyć do świata kolorów, balonów i egzotycznych zwierząt. O szczegółach opowiada pomysłodawczyni Eleonora Szymkowiak, radna Zielonej Góry.

Eleonora Szymkowiak, radna miasta Zielona Góra

Obchody rozpoczną się o 11:00 pod pomnikiem Bachusa.

Tego samego dnia w holu Planetarium Wenus co godzinę, od 9:30 do 13:30, będą odbywały się pokazy „Laboratorium Szalonego Naukowca”. Imprezę zwieńczy wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego „Kosmos”.

Za to 3 czerwca o 11:00, zielonogórski deptak zapełni się dziećmi, podczas marszu przedszkolaków, który zakończy się na scenie na Starym Rynku.

Pamiętajcie, żeby złożyć życzenia innym, bo każdy ma w sobie dziecko.

Autor: Natalia Klara Kędzia

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00