ZIELONA GÓRA:

Większy Focus Mall, a na miejscu Estrady centrum handlowe. Konfliktu interesów nie będzie?

Focus Mall istnieje od 10 lat. W chwili oddania do użytku galerii, dawne budynki po Polskiej Wełnie przykryto płótnami, które dziś straszą swoim wyglądem. Wszystko wskazuje na to, że ich żywot dobiega końca.

Galeria, która dziś ma 29 tys. metrów kwadratowych, będzie większa o 15 tys. Focus Mall za 200 mln rozbuduje firma Mostostal.

W tamtym roku uzyskali finansowanie. My również prowadziliśmy prace planistyczne, tak żeby można było rozbudować galerię. Rozbuduje ją warszawska firma. Jednym z głównych elementów, które wskazywaliśmy są miejsca parkingowe i te miejsca będą rozbudowane tak, aby to centrum było bardziej skomunikowane z miastem.Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry

Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć za dwa lata. Warto przypomnieć, że zmieni się również teren po dawnej Estradzie. Tam pojawi się centrum handlowe. Wiceprezydent Lesicki nie ma wątpliwości, że oba miejsca usługowe pochodzą z różnych branż. Ich budowa sprawi, że ta część miasta będzie ładniejsza niż obecnie.

Inwestycje prowadzone są równolegle i myślę, że są one niezależnie od siebie pod względem branżowym. Mam nadzieję, że w obu przypadkach będzie ładniejszy wygląd niż w chwili obecnej, bo na jednym obiekcie mamy nadgryzioną zębem czasu plandekę, a po drugiej stronie gołe pole. Mam nadzieję, że w 2019-2020 roku doczekamy się, że oba obszary będą piękną pierzeją w centralnej części Zielonej Góry.Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry

Nowe miejsca usługowe doprowadzą również do zmian w organizacji ruchu. Na ul. Wrocławskiej skrzyżowanie w obecnym kształcie zastąpi rondo.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X