ZIELONA GÓRA:

Weekend czas zacząć! Zobaczcie co oferuje Zielona Góra

Głodni wrażeń po całym tygodniu pracy? Na szczęście możecie liczyć na sporą dawkę emocji oraz zabawy w zielonogórskich klubach, pubach i nie tylko.

Miłośnicy koni z pewnością powinni się udać do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski Młodych Koni. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowane zostaną wierzchowce, które następnie zostaną poddane ocenie. Ponadto odbędzie się Czempionat koni ras szlachetnych w skokach luzem.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 8:00-21:00.

Sobotni wieczór z pewnością będzie najbardziej muzycznym dniem tego tygodnia. Rozpoczynamy koncertem Andrieja Kotina „Gitarą i Słowem”. Artysta zaprezentuje zarówno utwory z najnowszego krążka „Plan Ewakuacyjny” oraz wiele starszych kawałków. Wszystko przy subtelnych dźwiękach gitary.

Koncert odbędzie się o 19:00, w kawiarni Czarna Kafka przy ul. Masarskiej 7-9. Wstęp to 10 zł.

Zielonogórski plac Bohaterów Westerplatte na ten wieczór zamieni się w wielką scenę. Wszystko za sprawą BachUs Classic Orchestra, która po raz kolejny zaprasza na Letnie Wieczory przy Fontannie. Jak co roku artyści będą raczyć widzów muzyką klasyczną oraz motywami filmowym, czy utworami z innych gatunków muzycznych. Ponadto zaplanowano występ grupy tanecznej Tabasco Break Rebels. Całość poprowadzi kabareciarz Leszek Jenek.

Sobotnie Letnie Wieczory przy Fontannie rozpoczną się o 21:00.

Mr. Charlie ponownie zaprasza w swoje progi wszystkich tych, którzy mają ochotę pokręcić nóżką podczas kolejnej Rockoteki. Tomek Osa przygotuje stare i kultowe przeboje, które każdy powinien znać, a na pewno powinien umieć przy nich tańczyć.

Początek zabawy o 21:00 w pubie Mr. Charlie przy al. Niepodległości 3/5.

Niedziele również jest doskonałym dniem do tego, żeby wyjść i spędzić czas poza domem.

Na początek coś dla miłośników japońskiego anime. Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra organizuje seans dwóch filmów pełnometrażowych z serii Neon Genesis Evangelion. To czego można się na pewno spodziewać to ogromne roboty, jeszcze większe potwory i niejasne, psychologiczne problemy bohaterów.

Pokaz rozpocznie się o 16:00 w Zaułku Artystów przy ul. Fabrycznej 13.

Niedzielny wieczór można spędzić razem z Luteranami, u których kolejny koncert kameralny. Tym razem gwiazdami będą Joanna Klisowska, Martyna Jankowska i Michał Duźniak w programie „Sopran w towarzystwie”. Artyści wspólnie zaprezentują brzmienie rodem z baroku z pomocą wiolonczeli i organów.

Wieczór u Luteranów odbędzie się o godz. 19:00.

Półgodziny później wzrok wszystkich zielonogórzan będzie zwrócony na stadion przy W69, gdzie Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra zmierzy się z Unią Tarnów. Dla żużlowców z Winnego Grodu będzie to próba przed wrześniowymi play-offami. Zapowiada się przednie widowisko, zwłaszcza że na motocyklu zobaczymy Jarosława Hampela, który wraca po długiej przerwie.

Początek spotkania Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – Unia Tarnów o 19:30 na stadionie żużlowym przy ul. Wrocławskiej 69.

Rozpiskę ze wszystkimi wydarzeniami, które odbywają się w Zielonej Górze i nie tylko oraz repertuar kinowy znajdziecie w zakładce co gdzie kiedy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00