LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

W szpitalu termomodernizacja na ostatniej prostej. Kiedy otwarcie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka?

Trwa ostatni etap jednej z najważniejszych inwestycji w zielonogórskim Szpitalu Uniwersyteckim. Mowa o termomodernizacji.

Jak już mówiliśmy, niebawem rozpocznie się modernizacja budynku L, w skład którego wchodzi między innymi porodówka oraz oddziały ginekologii i onkologii. Sebastian Ciemnoczołowski – główny specjalista ds. rozwoju szpitala  – mówi o tym, dlaczego termomodernizacja jest tak ważna. – Chodzi o oszczędności – twierdzi nasz rozmówca.

Szpital nie będzie miał żadnego budynku ze starą elewacją. Ale to nie chodzi tylko o wygląd, ale o niską emisyjność oraz niższe rachunki za prąd. ochronę środowiska. Będziemy mieć wymierne oszczędności.

W planach są kolejne inwestycje. Mowa o komorze hiperbarycznej i Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Mam nadzieję, że w listopadzie będziemy mogli Państwa zaprosić i pokazać, jak to funkcjonuje. Jeśli chodzi o centrum, wszystko zależy od decyzji ministra i od tego, jak będzie się rozwijać pandemia. W styczniu będziemy gotowi, by szpital otworzyć. 

Dodajmy, że jutro o 9.30 gościem będzie marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, którą zapytamy o tematy związane ze zdrowiem i szpitalem Uniwersyteckim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: