SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

W Starcie podsumowują rok i liczą bilety na igrzyska w Paryżu [WIDEO]

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start Zielona Góra podsumowało mijający rok. Dla czołowych przedstawicieli był to rok walki o przepustkę na igrzyska paraolimpijskie, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu.

Pewny biletu do Francji jest Mateusz Surwiło. Parakajakarz Startu oprócz kwalifikacji sięgnął m.in. po wicemistrzostwo Europy.

Czwarte miejsce mistrzostw świata, wicemistrzostwo Europy, fajne wiadomo, ale liczy się tutaj tylko i wyłączne kwalifikacja do Paryża. Mam nadzieję, że ten ostatni rok będzie sukcesem, który w Paryżu zapewni jak najlepszy wynik.

W igrzyskach wystąpi też strzelec Szymon Sowiński. Jaki był dla niego kończący się rok?

To był rzeczywiście rok pracy. Skupiliśmy się na technicznych rzeczach, poprawiłem pistolet dowolny, czyli ten na 50 m. Zaowocowało to o piątym miejscem mistrzostw świata. Były trzy mistrzostwa Polski, jedno wicemistrzostwo, więc jestem zadowolony.

Bliski udziału w swoich piątych igrzyskach jest też tenisista stołowy Piotr Grudzień.

Tu jeszcze dużo przed nami. Ja po swojej grze widzę kilka mankamentów, ta moja gra mogłaby być dużo lepsza. Z kwalifikacją nie będzie problemów, ale chciałbym więcej, jestem cały czas głodny zwycięstw.

W sumie przedstawiciele Startu wystartowali w 69 imprezach, na których sięgali po 60 medali. Mowa o imprezach rangi międzynarodowej, jak również krajowej.

Ja myślę, że to był dobry rok przedolimpijski. Było dużo walki o kwalifikacje paraolimpijskie. Skupiamy się na naszych paraolimpijczykach walczących o Paryż. Liczymy, że będzie ich tylu samo, co ostatnio, na igrzyskach w Tokio. Na razie pewnych osób mamy cztery.

Przedstawiciele Startu w mijającym roku występowali w ośmiu sekcjach: lekkiej atletyce, tenisie stołowym, podnoszeniu ciężarów, pływaniu, strzelectwie, siatkówce, parakajakarstwie i bocci.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00