ZIELONA GÓRA:

W poszukiwaniu książkowych rarytasów – Winobraniowy Kiermasz Książek

A może by tak z winobraniowego zgiełku „uciec” między książkowe regały? Kryminały kieszonkowe, powieści, książki obcojęzyczne… W namiocie przed biblioteką Norwida będzie z czego wybierać.

Stali bywalcy Winobraniowego Kiermaszu Książek wiedzą, że trafia się zarówno powszechnie znana literatura, jak i rzadko spotykane niespodzianki. Dlatego bibliotekarze dobierają księgozbiór tak, aby sprostać oczekiwaniom czytelników.

Jest troszeczkę tomów Prousta – myślę, że może to być interesujące dla niektórych czytelników. Także „Paragraf 22” Hellera i mnóstwo podobnych książek. Jest też wiele publikacji dla dzieci, bo zauważyliśmy, że rodzice poszukują na przykład książek Porazińskiej, Kownackiej, Konopnickiej i takie też mamy. Oczywiście te nowsze również.Małgorzata Świrgał, kierownik Działu Magazynów i Zbiorów Zabezpieczonych biblioteki Norwida

Tradycyjnie na stoisku będą dostępne książki regionalne, np. poezja lokalnych autorów. Do tego – lubuskie czasopismo literacko-kulturalne „Pro Libris”. Ale słowo pisane to nie wszystko.

Proponujemy płyty winylowe i po raz pierwszy filmy na DVD. Będą to filmy sensacyjne, komedie i troszeczkę dokumentu.Małgorzata Świrgał

Winobraniowy Kiermasz Książek rozpocznie się w poniedziałek, 10 września i potrwa do 15 września. Od poniedziałku do piątku będzie działał między 10:00 a 17:00, a w sobotę – od 9:00 do 14:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: