WAŻNEZIELONA GÓRA:

W “Lotniku” można postrzelać! Powstała wirtualna strzelnica [WIDEO]

Wirtualna strzelnica otwarta w Zielonej Górze. Wczoraj nastąpiła uroczysta inauguracja w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Można było korzystać z trzech stanowisk strzeleckich i korzystać z broni długiej jak i krótkiej. Na strzelnicę mogli przyjść i spróbować swoich sił zarówno sami uczniowie, jak również zielonogórzanie.  Mówi Agnieszka Makarska – dyrektor „Lotnika”.

Dla uczniów tej szkoły i dla mnie to ważne przedsięwzięcie. Wskrzeszamy strzelnicę, która w tym miejscu przed laty służyła uczniom. To ukłon wobec historii i tradycji naszej szkoły. 

Ze strzelnicy zadowoleni byli także uczniowie IV LO. Mówi jeden z nich Aleksander Bohatkiewicz.

Jesteśmy zadowoleni z tego wyróżnienia. Mamy nadzieję, że wiedzy tu nabytej nie trzeba będzie wykorzystywać w praktyce. Taka strzelnica jest potrzebne i jakieś umiejętności samoobrony uczniowie powinni mieć. 

Adeptów strzelectwa miał pod swoim okiem instruktor Jacek Magierski-Kobryń, którego zapytaliśmy, o czym powinni pamiętać zwłaszcza początkujący adepci strzelectwa.

Postawa, chwyt, bezpieczne posługiwanie się bronią, odpowiedzialność, wiele rzeczy które trzeba tak na bieżąco sobie ćwiczyć. Takich ludzi uczymy tych podstaw i później będzie im łatwiej z prawdziwą bronią. 

Dlaczego strzelnica jest także ważna dla zielonogórzan? Pytaliśmy prezydenta miasta Janusza Kubickiego.

Ważne jest to, abyśmy wiedzieli jak obchodzić się z bronią. Zapraszamy niech każdy spróbuje Nie tylko młodzież, ale dorośli też powinni spróbować. Obyśmy nigdy tych umiejętności nie musieli wykorzystywać.

Strzelnica powstała w ramach realizacji programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie”. Projekt warty jest 240 tysięcy złotych, współfinansowany przez miasto w kwocie 40 tysięcy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00