ZIELONA GÓRA:

W Gęśniku coraz bliżej końca prac

Na razie, to oczywiście jeszcze plac budowy, ale nie da się ukryć, że widać zdecydowany postęp prac. Wszystko wskazuje na to, że efekt finalny, będzie na prawdę niezły, zwłaszcza że montowane w tym miejscu elementy, niemal bezinwazyjnie wtopią się w otoczenie.

Już teraz wrażenie robią spacerowe drewniane podesty, mostki na Gęśniku i całe otoczenie doliny. Jedną z osób, która szczególnie przygląda się postępom prac jest Paweł Gołębiowski – architekt odpowiedzialny za ostateczny projekt rewitalizacji tego miejsca.

Myślę, że każdy element z tego parku będzie krokiem znaczącym w tych wszystkich zielonogórskich rewitalizacjach. Ten teren jest odsunięty od centrum miasta, budzący kontrowersje, a myślę, że efekt będzie bardzo fajny.<span class="su-quote-cite">Paweł Gołębiowski</span>

Ma ponad 300 metrów, w najwyższym punkcie wysokość 4,5 metra, a całość będzie bezobsługowa – mowa o parku linowym, który od strony kościoła będzie otwierał wejście do Doliny Gęśnika. Inwestycji uważnie przyglądają się mieszkańcy.

Pierwszy etap inwestycji zakończy się w październiku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00