ZIELONA GÓRA:

Uważaj – na cmentarzach kradną!

O działaniach stróżów prawa opowiedziała nam Małgorzata Stanisławska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. – Na cmentarzach pojawiają się policjanci, zarówno umundurowani jak i po cywilnemu. Oni przypominają osobom, które wykonują już ostatnie prace porządkowe, żeby zachowały zasady bezpieczeństwa – wyjaśnia zielonogórska policjantka.

Żeby poczuć się bezpiecznie musimy również sami zadbać o swoje bezpieczeństwo. O czym powinni pamiętać odwiedzający cmentarze? – Przede wszystkim nie zostawiajmy bez nadzoru swoich torebek i pilnujmy swoich portfeli – te proste zasady wymienia Małgorzata Stanisławska.

– Pamiętajmy, że niektóre osoby udające się na cmentarze, nie idą tam żeby odwiedzić groby najbliższych. Wykorzystują okazje aby ukraść telefon czy portfel, dlatego musimy szczególnie uważać – kończy przedstawicielka zielonogórskiej policji.

Dodajmy, że nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać funkcjonariusze drogówki. Oni także apelują o rozwagę na drogach i wokół nekropolii.

Autor: Mateusz Kasperczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00