ZIELONA GÓRA:

Uwaga na złodziei w marketach

Zbliża się okres przedświątecznej gorączki zakupów, a to niestety czas większej aktywności kieszonkowców. Pamiętając o tym, że złodzieje będą chcieli wykorzystać każdą nadarzającą się wtedy okazję zielonogórscy policjanci postanowili przeciwdziałać kradzieżom. W tym celu do współpracy zaprosili przedstawicieli sieci handlowych z Zielonej Góry.

Policjanci wspólnie z ochroną marketów będą przypominać o tym, że kieszonkowcy mogą pojawić się na terenie marketów, mogą też obserwować potencjalne „ofiary”. Ich łupem padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty.

Niestety jak wynika z policyjnych statystyk kradzieże kieszonkowe są także wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, którzy zajęci zakupami nie zwracają należytej uwagi na swoje rzeczy osobiste, kieszenie czy torebki. Przykładem mogą być także telefony komórkowe i portfele pozostawione przez roztargnienie np. na ladach sklepowych. Stają się one okazją i łatwym łupem dla złodzieja.

Już niedługo na terenie zielonogórskich marketów pojawią się plakaty z hasłem „Nie daj się okraść”, poprzez które policjanci będą przypominać o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa. Na terenie galerii handlowych pojawią się także specjalne stoiska prewencyjne, gdzie każdy będzie mógł się dowiedzieć m.in. jak uniknąć kradzieży. Policjanci przeprowadza także specjalne szkolenia dla pracowników ochrony.

Autor: KMP ZG

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00