LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Uniwersytet Zielonogórski “odnowił śluby” z samorządem

Uniwersytet Zielonogórski podpisał z samorządem lubuskim porozumienie o szerokiej współpracy. Jak mówili uczestnicy konferencji prasowej to “odnowienie ślubów”. 

Współpraca naszej uczelni z samorządem trwa od wielu lat. Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak podkreślała, jak ważną rolę pełni Uniwersytet Zielonogórski w naszym regionie.

Samorząd województwa będzie wzmacniał rolę uczelni poprzez wspieranie tworzenia nowych kierunków. Od 6 lat wspieramy funkcjonowanie kierunku lekarskiego co roku kwotą trzech milionów złotych, Chcemy jeszcze więcej i jeszcze lepiej, chcemy wspierać kolejne kierunki. 

Współpracę z samorządem chwalił także rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Profesor Wojciech Strzyżewski cieszył się z podpisanego porozumienia.

Cieszę się bardzo, że ta wiedza na poziomie eksperckim zostanie lepiej wykorzystana przez samorząd województwa. Mamy 25 dyscyplin naukowych czyli szerokie spektrum fachowców, którzy czekają, by służyć regionowi. Wsłuchujemy się w to, co nam mówi zarząd województwa i staramy się dopasować naszą ofertę do potrzeb regionu. 

Rektor potwierdził nasze wcześniejsze informacje o uruchomieniu nowych kierunków:: ginekologii i położnictwa, fizjoterapii, sportu i odnowy biologicznej w Colegium Medicum, a jak również mechaniki lotniczej  i elektromobilności.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00