ZIELONA GÓRA:

Uczniowie I-III do szkół! Jak wygląda nauczanie?

Zielonogórscy, najmłodsi uczniowie dziś mogli powrócić do szkół. Tak jak już informowaliśmy, szkoły zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji wznawiają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas 1-3. 

Jak dokładnie wygląda dziś nauczanie w zielonogórskich placówkach? Sprawdziliśmy w Szkole Podstawowej numer 1. Dyrektor szkoły Adam Szymczak w rozmowie z Radiem Index potwierdził, że szkoła trzyma się mocno nałożonego przez ministerstwo reżimu sanitarnego:

Stworzyliśmy dwie strefy bezpieczeństwa. Wszyscy muszą zachować środki ostrożności. Po wejściu do szkoły jedna z osób dorosłych dziecko bierze pod swoją opiekę i przeprowadza do pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia. 

Grupy są mniejsze – jedna z nich może liczyć maksymalnie 12 osób. Dyrektor Adam Szymczak przyznał, że same zajęcia na pewno będą miały inny charakter niż te sprzed epidemii koronawirusa:

Staraliśmy się zorganizować trzy grupy. Dzieci zajmują podczas pobytu jedną salę i są z dwoma nauczycielami naprzemiennie. Wszystkie pomieszczenia dezynfekujemy na bieżąco. .  

Dziś do SP- 1 w zajęciach uczęszcza 26 uczniów, co stanowi 10-procentową frekwencję.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00