ZIELONA GÓRA:

Uczeń, ale przede wszystkim człowiek – w VI Liceum każdy jest ważny

Dla szkół średnich w całym regionie trwa gorący okres. Dobiegają końca egzaminy maturalne, a równolegle odbywa się nabór nowych uczniów. Organizowane są też dni otwarte. W tym tygodniu kandydatów zaprasza VI Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze.

VI LO to wyjątkowa placówka. Liczą się w niej relacje z otoczeniem – każdy uczeń jest w niej traktowany indywidualnie. Nauczyciele pomagają młodym ludziom pokonać lęki, rozwinąć ich talenty i stworzyć przyjazną dla nich przestrzeń.

Chcemy się pochwalić tym, co nasi uczniowie stworzyli. Zrobimy małą wystawę prac uczniów i absolwentów, kącik z grami logicznymi. Mamy zamiar wykonać również graffiti. Będą tworzyć je wszyscy: aktualni uczniowie, absolwenci i kandydaci.Andżelika Ładysz, pedagog szkolny

Szkoła wyróżnia się też tym, że nie prowadzi naboru elektronicznego. Osoba, która składa wniosek o przyjęcie do liceum, bierze udział w rozmowie ze szkolnym pedagogiem.

Dzień otwarty VI LO – w czwartek, 24 maja w budynku przy ulicy Cyryla i Metodego 9 (dawnym Gimnazjum nr 2). Więcej na temat rekrutacji i placówki – w całym wywiadzie.

Andżelika Ładysz

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00