ZIELONA GÓRA:

Tysiąc nowych miejsc parkingowych w dwa lata – CZAS START!

W Zielonej Górze pojawią się nowe miejsca parkingowe. W planach i założeniach będzie to blisko tysiąc stanowisk, a czas realizacji to 2 lata.

Problem parkingowy istnieje w naszym mieście, tym bardziej, że z roku na rok pojawia się tutaj coraz więcej samochodów. Obecnie zarejestrowanych jest blisko 100 tysięcy pojazdów na samych tablicach FZ, a jeszcze dochodzą do tego właściciele pojazdów z byłych gmin, którzy poruszają się na tablicach FZI.

Janusz Kubicki

Marcin Pabierowski oraz Filip Gryko zdecydowali się zająć sytuacją parkingową w naszym mieście. Poprzez wykorzystanie środków finansowych, jakimi dysponują kluby Platformy Obywatelskiej i Zielonej Razem – na ten cel przeznaczyli łącznie ponad milion złotych.

Filip Gryko

Wszystko rozpoczyna się od sprawdzania aktualnych planów zagospodarowań i terenów, następnie papierkowej roboty dotyczącej ich zmian, a później… trzeba zająć się najważniejszymi szczegółami.

Marcin Pabierowski

Radni zapowiedzieli, że będą na bieżąco informować o terenach, na których miałyby zostać wybudowane parkingi. Prawdopodobnie pierwszym miejscem będzie ulica Władysława IV.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: