ZIELONA GÓRA:

„Twój e-PIT” już działa. Z nim zwrot podatku będzie szybszy

W poniedziałek rozpoczął się okres rozliczeń zeznań podatkowych za przyszły rok. Krajowa Administracja Skarbowa po raz trzeci udostępniła usługę „Twój e-PIT”. Swoje dokumenty możemy więc złożyć przez internet.

W usłudze e-PIT są dostępne formularze PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-28. Są wypełnione na podstawie danych, które posiada administracja skarbowa. Podatnicy powinni więc je zaakceptować lub uzupełnić o dodatkowe informacje.

W grupie PIT-37 i PIT-38 nie muszą robić nic. Z dniem 30 kwietnia, jeśli nie zrobią nic, to urząd skarbowy uzna, że to zeznanie zostało wypełnione właściwie i klient je akceptuje. Natomiast w przypadku PIT-ów 28 i 36 są wstępnie wypełnione. Należy zweryfikować informacje i uzupełnić to rozliczenie, a następnie je zaakceptować i pobrać urzędowe poświadczenie odbioru.

Jeśli rozliczymy PIT przez internet, mamy szansę szybciej otrzymać zwrot podatku.

Jeśli chodzi o osoby, które w przypadku rocznego rozliczenia podatkowego mają nadpłatę podatku, wówczas – jeżeli skorzystają z usługi „Twój e-PIT” – mogą liczyć na to, że otrzymają zwrot nadpłaconego podatku w skróconym czasie 45 dni, a nie jak to bywa standardowo, czyli 3 miesięcy.

Platforma „Twój e-PIT” jest częścią większego systemu – e-Urząd Skarbowy. To internetowy serwis Krajowej Administracji Skarbowej i Ministerstwa Finansów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00