ZIELONA GÓRA:

Tu można, a nawet trzeba dotykać eksponatów! Nowa stała wystawa w Centrum Przyrodniczym

Symulator wiatru, modele serca i szczęki czy labirynt luster to stanowiska, które pojawiły się w Centrum Przyrodniczym. W ramach ponownego otwarcia placówki możemy nie tylko oglądać nową wystawę, ale również jej dotknąć. Ekspozycja pod nazwą „ZOOM” składa się z 87 stanowisk zebranych w cztery grupy tematyczne.

W części nazwanej „Moje ciało” możemy na przykład siłować się na rękę z wirtualnym przeciwnikiem, a w dziale „Mój świat” – zobaczyć, na czym polega zjawisko dnia i nocy.

Wystawa „ZOOM” nawiązuje do detalu i od detalu przechodzimy do coraz wyższych poziomów organizacji naszego życia. Interesującym eksponatem jest duży model serca. Mamy stanowisko do siłowania się na rękę, labirynt luster – to jest dział „Moje ciało”. Natomiast na pierwszym piętrze, na górze, jest bardzo dużo ciekawych stanowisk. Zaproponowałabym symulator trzęsienia ziemi, powstawania wiatru, fal, mamy stację meteo – naprawdę bardzo dużo interesujących i bardzo zróżnicowanych stanowisk.

Wystawę odwiedzili już uczniowie zielonogórskiej Szkoły Podstawowej nr 13 wraz z opiekunami. Ekspozycja szybko wzbudziła zainteresowanie najmłodszych, którzy mieli okazję sprawdzić swoją zręczność, szybkość czy wytrzymałość i dobrze się przy tym bawili.

Przyszliśmy tutaj, żeby zobaczyć, co się tu zmieniło. A najbardziej mi się podoba na przykład bieżnia, bo można zobaczyć, jakim zwierzęciem chce się być. Można być krabem, myszką, gepardem. Ja wziąłem geparda i zobaczyłem, jak szybko bym biegł. Bardzo szybko poszło.
Zainteresowała nas nowa wystawa w Centrum Przyrodniczym. Nasza szkoła jest bardzo innowacyjna i bardzo lubi nowości, ciekawostki. Dzieci są bardzo twórcze i kreatywne. Wszystkie nowości śledzimy na bieżąco na stronie miasta. Nierzadko jesteśmy zapraszani na różne uroczystości i nowe pokazy.

Wystawa „ZOOM” jest nową stałą ekspozycją Centrum Przyrodniczego. Można ją oglądać na dwóch poziomach budynku – parterze i pierwszym piętrze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00