WAŻNEZIELONA GÓRA:

To już oficjalne – Janusz Kubicki powalczy o fotel prezydenta miasta [WIDEO]

Janusz Kubicki powalczy o kolejną kadencję w fotelu prezydenta Zielonej Góry. Choć w kuluarach mówiło się o tym już od dawna, to w środę podczas konwencji wyborczej padła oficjalna deklaracja. Wydarzenie odbyło się w zielonogórskiej Palmiarni.

Z jakimi planami Kubicki szykuje się na kolejne 5 lat w Urzędzie Miasta?

Po pierwsze drogi. Chcemy wybudować nowe estakady. Do tego żłobki, przedszkola. Infrastruktura sportowa. Chcemy przywrócić Wzgórza Piastowskie mieszkańcom. My to zrobimy, bo wiemy jak. 

Plany i obietnice wyborcze to jedno. Najpierw jednak trzeba przetrwać kampanię. Ta – jak mówią politolodzy – będzie krótka i burzliwa. My pytamy – czy podobnego zdania jest Janusz Kubicki?

Będę mówił o tym, co jest pozytywnego. Mam dość wojny polsko – polskiej, przepychanek. Nie będę brał w tym udziału. Powinniśmy szukać rozwiązań, a nie oskarżeń. 

Na konwencji wyborczej Janusza Kubickiego obecni byli także kandydaci do rady miasta. A wśród nich między innymi społecznicy, sportowcy, dietetycy oraz przedsiębiorcy. Wystartują oni z dwóch komitetów miejskich – KWW Janusz Kubicki oraz Zielona Góra 2050. Same zaś wybory samorządowe – przypomnijmy – odbędą się 7 kwietnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00