ZIELONA GÓRA:

To już 79. rocznica powrotu Zielonej Góry do macierzy

Zielona Góra świętowała 79. rocznicę powrotu do macierzy. Uroczystości odbyły się w czwartek, u stóp zielonogórskiego ratusza. W programie znalazły się między innymi wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą pierwszemu burmistrzowi Zielonej Góry – Tomaszowi Sobkowiakowi.  

To jest dla nas bardzo ważny dzień, budzi wiele wspomnień – podkreśla Wanda Skorulska, prezes stowarzyszenia Pionierów Zielonej Góry.

Wtedy, jak wysiedliśmy z tych brudnych wagonów, ta Zielona Góra była piękną. Kocham miasto z tych wspomnień, było zielono, pięknie. Miasto i ulice były nam przychylne, młodzież spotykała się na placu przy kościele. 

Jak mówi Marcin Pabierowski, prezydent miasta, jest to dzień podziękowania dla tych, dzięki którym możemy żyć bezpiecznie i świadomie w Zielonej Górze.

Ten fundament, na którym zbudowano miasto, praca pionierów, dały nam możliwość realizację marzeń. Rozwoju gospodarczego. Jako prezydent chce uczcić ich pamiętać. I żebyśmy byli dumni z miasta, żeby Zielona Góra dalej się rozwijała. 

O historii miasta i pionierach pamięta także zielonogórska młodzież. Dlatego jednym z istotnych punktów uroczystości był montaż słowno – muzyczny. Przygotowali go uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 “Budowlanka” w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00