LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

To były bezpieczne święta – podsumowują strażacy

To były spokojne i bezpieczne święta – mówi mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w naszym regionie. Zielonogórscy strażacy wyjeżdżali w sumie do 26 zdarzeń na terenie miasta i powiatu.

Według statystyk – zdarzeń było nawet mniej niż w latach poprzednich.

Możemy mówić, że było bezpiecznie. Obyło się bez większych zdarzeń, które niosą za sobą duże szkody. Na przykład materialne. Możemy mówić o spokojnych świętach. 

Strażacy mówią jednak o dwóch groźnych zdarzeniach, jeśli chodzi o okres świąteczny. W piątek w jednej z nowosolskich firm produkujących pieczywo doszło do wycieku amoniaku. W niedzielę zaś w Klępsku koło Sulechowa kilka osób zatruło się tlenkiem węgla. W obu tych sytuacjach sprawnie przeprowadzone zostały akcje. We wtorek natomiast Zielona Góra została objęta ostrzeżeniem pierwszego stopnia, jeśli chodzi o wiatr.

To zabezpieczenie różnego rodzaju elementów jest oczywiste. Największym zagrożeniem moga być jednak drzewa i gałęzie. Jeśli więc wychodzimy z domu, nie przechodźmy pod drzewami. I nie parkujmy pod nimi. Najlepiej pozostańmy w domach, zwłaszcza osoby starsze. 

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prędkość wiatru w naszym regionie może osiągnąć nawet 75 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 19.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00