ZIELONA GÓRA:

To był “Magiczny Piknik” na lotnisku. Zielonogórzanie wzięli udział też w konsultacjach społecznych [WIDEO]

Koncerty na scenie, dmuchane zamki, kreatywne zabawy i warsztaty – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały podczas Magicznego Pikniku w Przylepie. Dokładniej na lotnisku. Organizatorzy imprezy dla dzieci postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym.

I oprócz atrakcji dla najmłodszych, były też konsultacje społeczne dotyczące terenu rekreacyjno – sportowego na Czarkowie. Mówi Filip Gryko, radny miasta Zielona Góra.

Mamy piękny teren na Łężycy. Tam brakuje terenów sportowych. Są trzy koncepcje. Mieszkańcy sami wybiorą co jest według nich najlepsze. To jest duży teren do zagospodarowania, około 3 hektarów. 

Piknik na lotnisku był też okazją do przypomnienia o trwającej walce o tytuł rowerowej stolicy Polski. Event był bowiem metą rowerowej masy krytycznej. Mówi Anna Szatkowska z Urzędu Miasta Zielona Góra.

Widziałam na starcie bardzo wielu cyklistów, więc mamy nadzieję, że dużo kilometrów już dzisiaj rowerzyści zrobili. Kręcimy od początku czerwca do końca miesiąca. Zasady są proste – trzeba tylko mieć i włączać przed każdą przejażdżką specjalną aplikację. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony aktywne miasta. 

Dodajmy że Organizatorem magicznego pikniku na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej był Urząd Miasta Zielona Góra.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00