KULTURA:ZIELONA GÓRA:

„To będzie artystyczny miszmasz” – wystawa w siedzibie PGNiG

Zdjęcia, rzeźby, obrazy malowane pędzlami i… palcami – rodzinna twórczość państwa Firlejów niebawem do zobaczenia w siedzibie PGNiG.

Nel, Weronika i Piotr Firlejowie chcą pokazać swoje prace, które pogłębiają ich rodzinne wiezi. Obcowanie ze sztuką, to ważny aspekt dla niepełnosprawnych córek pana Piotra. Dziewczyny mają już na koncie wiele wystaw, ale wspólnie z tatą na jednej wystawie prace pokażą po raz pierwszy.

Ja zawsze byłem związany z plastyką, zawsze coś tworzyłem i córki chyba przejęły to po mnie. Pani nauczycielka z ich szkoły mocno promuje ich prace, wysyła na różne konkursy, stąd też pomysł tego wernisażu. Piotr Firlej

Pan Piotr zaprezentuje swoje zdjęcia i rzeźby, natomiast Nel i Weronika pokażą prace wykonane palcami i pędzlami.

Najczęściej jest tak, że każdy pracuje sam. Kartki okolicznościowe często robimy wspólnie.  Wpadam na pomysł, a dziewczyny pomagają mi wycinać różne rzeczy. Przy tym pracujemy wspólnie, a przy swoich pracach osobno.Piotr Firlej

Otwarcie wystawy w najbliższą sobotę, 7 kwietnia o 11:00 w siedzibie firmy PGNiG przy ul. Bohaterów Westerplatte. Prace będzie można oglądać do końca kwietnia. Poniżej cała rozmowa z rodziną Firlejów w Radiu Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: