KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Teatr zabierze nas do… magazynu rzeczy zmarnowanych. To będą kosmiczne zajęcia! [FERIE 2020]

Artystyczne spojrzenie na kosmos proponuje Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru. Podczas ferii zimowych odbędą się tam zajęcia teatralne, ruchowe i plastyczne. Będą zabawą, ale skłonią też dzieci i młodzież do refleksji.

Warsztaty pod hasłem „K.O.S.M.O.S.” są przeznaczone dla osób powyżej 10. roku życia. Ich uczestnicy stworzą księżycowy magazyn, w którym zgromadzą różne zmarnowane rzeczy.

Zainspiruje nas książka „Słoń na Księżycu”. Jest to książka, której bohaterką jest pewna astronomka. Wyobrazimy sobie – troszeczkę tak jak w tej książce – że na Księżycu znajduje się magazyn. W tym magazynie są wszystkie zmarnowane na Ziemi rzeczy. Co to może być? Pewnie pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy, to zmarnowana woda, może zmarnowane jedzenie, ale też zmarnowane talenty, niespełnione marzenia. Więc przy okazji zajęć plastyczno-teatralnych będziemy mówić też troszeczkę o ekologii, troszeczkę też o determinacji w osiąganiu celów.Emilia Adamiszyn, prowadząca zajęcia w Laboratorium Twórczym

Te dwa pozornie odległe elementy – rzeczy materialne i marzenia – łączy jedno słowo: zasoby. Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, co posiadamy i mądrze z tego korzystać.

Laboratorium Twórcze z zasady działa w ten sposób: to, że się bawimy, że mamy zajęcia plastyczne, teatralne i taneczne, których będzie bardzo dużo w te ferie, służy również do tego, żeby się spotkać i porozmawiać o różnych ważnych rzeczach.Emilia Adamiszyn

Warsztaty będą się odbywać w obu tygodniach ferii od poniedziałku do piątku między godziną 12:00 a 14:30. Ich finałem będzie pokaz instalacji plastycznej połączonej z formą teatralną. Udział w zajęciach wymaga zapisów drogą mailową. Adres kontaktowy to emilia@teatr.zgora.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00