LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Tanie mieszkania, Zielonogórskie Centrum Rodziny i kabaret w urzędzie. Samorząd okiem Piotra Barczaka i PiS

Nieco ponad miesiąc pozostał do wyborów samorządowych. A to oznacza, że kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre. Stopniowo poznajemy kandydatów oraz ich programy. W sobotę w Zielonej Górze swoje pomysły na samorząd zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość.

W auli Uniwersytetu Zielonogórskiego oficjalnie poznaliśmy kandydata na prezydenta Zielonej Góry. Jest nim Piotr Barczak, aktualny radny klubu PiS w radzie miasta. Jaki jest jego plan na rozwój miasta?

Dam przykład, jak samorząd w każdej chwili życia człowieka powinien pomagać. A powinien pomagać już na samym początku – zanim się on narodzi. Niedawno rozmawiałem z paniami, które oczekiwały nowego centrum rodziny. Gdzie młodzi rodzice, zwłaszcza kiedy oczekują na pierwsze dziecko, mogliby się zwrócić i pokonać wszystkie obawy oraz lęki związane z przyjściem nowego człowieka na świat. Pani Joanno, pani Julito, tak jak wam obiecałem – kiedy zostanę prezydentem, zbudujemy Zielonogórskie Centrum Rodziny.Piotr Barczak

Kandydat na prezydenta Zielonej Góry mówił także o budowie nowych żłobków na osiedlach, remontach szkół oraz stworzeniu programu rozwoju dla zdolnej młodzieży. Zamierza również zrealizować program budowy tanich mieszkań dla młodych ludzi.

Piotr Barczak nie szczędził też gorzkich słów obecnym władzom miasta. Nawiązał do Winobrania oraz słynnego Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Oprócz tego nie zabrakło odwołań do bieżących wydarzeń.

Jak państwo wiedzą, Zielona Góra jest znana z Winobrania. Ale jest też często nazywana Zagłębiem Kabaretowym. Chociaż na jednej z ostatnich sesji rady miasta obecnie urzędujący prezydent pokłócił się nawet z kabareciarzami. Zastanawiałem się, dlaczego. Ale okazało się, że najlepszy kabaret jest w tej chwili w urzędzie miasta. Jak inaczej nazwać to, że kiedy jedna z zielonogórskich kamienic zaczęła podupadać, jej dach się przedziurawił, zasłonięto to płótnem jednego z artystów?Piotr Barczak

Barczak skrytykował też betonowanie miejskich parków, czyli niewłaściwą jego zdaniem rewitalizację tych terenów. – Tak jest, kiedy władza odrywa się od rzeczywistości i człowieka. A powinna służyć człowiekowi. Szczególnie w samorządzie, gdzie jest najbliżej – podsumował.

Uczestnikom konwencji zaprezentowali się także liderzy list kandydatów do sejmiku województwa: Małgorzata Gośniowska-Kola, Zbigniew Kościk, Tadeusz Ardelli, Bogusław Motowidełko i Marek Surmacz.

Głos podczas konwencji zabrał poza tym premier Mateusz Morawiecki oraz Jarosław Kaczyński.

Przypomnijmy, że sejmik województwa, radnych miast i gmin oraz inne władze lokalne będziemy wybierać 21 października.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00