ZIELONA GÓRA:

Taneczne zakończenie wakacji u Jadźki

Hip-hop, dancehall i high heels brzmi znajomo? Jeśli nawet nie wszystko, to z pewnością wspomniane gatunki tańca przybliżą przedstawiciele Studia Tańca Street Dance, którzy w sobotę zaprezentują się w Galerii u Jadźki.

To już ostatnia taka taneczna impreza organizowana w ramach Lata Muz Wszelakich. Zajęcia przewidziane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły przybliża Dorota Łukaszczyk ze Studia Tańca Street Dance.

Mamy wejścia o pełnych godzinach. Wchodzimy o 13, 14 i 15. Wchodzimy, tańczymy swoje układy. Następnie robimy wspólną rozgrzewkę i zaczynamy naukę tańca. Wystarczą wygodne buty, np. trampki. Choć mamy też high heels i to jest taniec na szpilkach. Jeśli któraś z pań przyjdzie na szpilkach i będzie chciała takiego tańca spróbować, to też będziemy uczyć.Dorota Łukaszczyk

Street Dance istnieje od ponad dziesięciu lat. Na co dzień mieści się w Krzywym Kominie przy ul. Fabrycznej.

Od zawsze tańczyłam. Do Zielonej Góry przyjechałam na studia, tu też kończyłam animację społeczno-kulturalną o specjalizacji taniec i ten taniec zawsze miałam w sercu. Zawsze chciałam innych uczyć tańczyć, dlatego postanowiła założyć szkołę tańca.Dorota Łukaszczyk

Początek sobotnich zajęć ze Studiem Tańca Street Dance na dziedzińcu Galerii u Jadźki o 13:00. Cała rozmowa z Dorotą Łukaszczyk poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00