ZIELONA GÓRA:

Sztuka, biznes, nauka i technologia – w tych obszarach nastąpi zielonogórski przełom

Zbliżają się trzy ważne wydarzenia, które będą skierowane do osób działających w zakresie przemysłu, gospodarki, technologii, sztuki i innowacji. Nie zabraknie rozmów o własności intelektualnej i szansach zarobienia dużych pieniędzy własnym myśleniem.

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz naukowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego połączyli siły, aby zadbać o studentów i osoby z pomysłem, które pochodzą z naszego regionu. Dla nich szansą będą trzy wydarzenia, które odbędą się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Pierwsze nawiązuje do logistyki, ponieważ będzie to IT Solutions in Logistics. Podczas dwudniowej konferencji na pierwszym planie będzie wykorzystanie systemów logistycznych w gospodarowaniu. O szczegółach opowiada dr hab. prof. UZ Krzysztof Witkowski, który reprezentuje Wydział Ekonomii i Zarządzania.

Krzysztof Witkowski

Konferencja odbędzie się w dniach od 29 do 30 września na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Drugie wydarzenie to jednocześnie uczczenie 25-lecia OPZL i współpracy między Polską i Niemcami, czyli Lubuskie Forum Gospodarcze. Rozpocznie się ono Kongresem Innowacji w Nowej Soli i Parku Interior. Innowacje to jedno, ale warto wspomnieć też o drugim dniu i współpracy transgranicznej.

Jarosław Nieradka dyrektor Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej

Zaproszonymi gośćmi są m.in. przedsiębiorcy z Brandenburgii. Lubuskie Forum Gospodarcze rozpocznie się 20 października.

Ostatnim wydarzeniem, które dopiero stworzy swoją historię, będzie I Forum Przemysłów Kreatywnych. Ma ono za zadanie wypracowanie współpracy sztuki i biznesu wraz z technologią. Problem w tym zakresie widzi dr Sławomir Kotylak z Fundacji ArtCloud.

Sławomir Kotylak z Wydziału Ekonomii i Zarządzania UZ

Celem będzie przede wszystkim stworzenie nowych rozwiązań i korzystanie z własności intelektualnej i kreatywnego myślenia.

Sławomir Nikiel z Wydziału Ekonomii i Zarządzania UZ

Forum Przemysłów Kreatywnych trwać będzie 16 i 17 listopada.

dsc_0391

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: