LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Szpital Uniwersytecki z akredytacją dotyczącą dawstwa

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze i Wielospecjalistyczny Szpital w Nowej Soli otrzymały certyfikaty akredytacyjne potwierdzające system jakości dawstwa organów.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się w urzędzie marszałkowskim. Wcześniej obie lecznice poddały się pierwszemu w historii transplantologii audytowi. O jego szczegółach mówi Wojciech Czapiewski, koordynator wojewódzki ds. transplantacji Poltransplant.

Z województwa szpitale w Zielonej Górze i Nowej Soli przystąpiły do tego wyzwania. Certyfikaty pokazują, że w obu tych szpitalach stosuje się najwyższe standardy. Doceńcie to państwo. To wszystko jest robione dobrze, uczciwie, zgodnie z planem i by zapewnić potrzeby zdrowotne społeczności w naszym regionie.

Dr Bartosz Kudliński, kierownik Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze stwierdził, że akredytacja jest swoistym potwierdzeniem umiejętności i kompetencji personelu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Z kolei dr Marek Działoszyński, prezes lecznicy uważa, że wciąż olbrzymią rolą jest uświadamianie społeczeństwa w zakresie idei transplantologii.

Różnego rodzaju odmowy jeszcze się zdarzają w trakcie rozmów z rodziną. Czasami takie sytuacje są zaprzepaszczone, a przecież te organy mogłyby komuś uratować życie lub zdrowie. Wypada podziękować wszystkim, którzy promują, współdziałają na rzecz pobrań organów.

W ubiegłym roku w naszym regionie odbyło się dziewięć pobrań organów. W tym roku dokonano sześciu pobrań, w tym czterech w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00