ZIELONA GÓRA:

Szlifowanie wokalnych talentów czy kamieni? Do wyboru, do koloru w ZOK-u! [FERIE 2020]

Jeśli jeszcze nie wiecie, co wasze dziecko może robić w ferie, spieszymy z pomocą. Wiele propozycji na spędzenie czasu ma Zielonogórski Ośrodek Kultury. Przygotował blok różnych zajęć pod nazwą „Przystanek Ferie”.

Oferta ZOK-u jest przeznaczona dla dzieci zainteresowanych plastyką czy budowaniem konstrukcji z klocków.

Mamy program wypełniony przede wszystkim ofertą zajęć warsztatowych. To są takie zajęcia, gdzie robi się coś własnoręcznie: maluje, wycina, szyje na maszynach, nawet poleruje kamienie. To jest związane także z policzalną liczbą miejsc przy stole, przy warsztacie, dlatego są konieczne zapisy. Można dzwonić. Większość zajęć jest bezpłatna, ale obowiązuje kolejność zgłoszeń.Mirosław Musioł, Zielonogórski Ośrodek Kultury

Warsztaty wokalne przygotowali instruktorzy śpiewu: Natasza Smirnowa, Natalia Zielonka i Krzysztof Mroziński.

To są zajęcia zróżnicowane wiekowo. Pani Natasza Smirnowa pracuje z najmłodszymi, pani Natalia Zielonka z trochę starszymi wokalistkami, a z tymi najstarszymi, powyżej 15 roku życia, zajęcia prowadzi pan Krzysztof Mroziński. Zajęcia mają charakter otwarty – nie ma oceny, nie ma castingu. Zwykle na przykład pani Natasza przygotowuje piosenkę, którą uczestnicy będą „pokonywać” po zwrotce, po linijce, po dźwiękach. Do niczego to nie zobowiązuje, ale zwykle bywa tak, że po feriach jedno, dwoje dzieci zostaje.Mirosław Musioł

W ZOK-u odbędą się również warsztaty taneczne, komiksowe czy pokaz bajki dla dzieci. Atrakcje dla najmłodszych są zaplanowane do 7 lutego, jest więc zapewne z czego wybierać.

Z rozmowy Romka Awińskiego z gośćmi – Krystyną Walińską i Mirosławem Musiołem – dowiecie się również, co na ferie proponuje Centrum Przyrodnicze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00