AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Szatnia Akademików: Zespół siatkarek wkracza w najważniejszą fazę sezonu

Wygrały rundę zasadniczą lubuskiej III ligi, ale najważniejsze granie dopiero przed nimi. Siatkarki Grupy Polcontrol AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego szykują się do fazy play-off.

Podopieczne Jakuba Czarneckiego mają jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie z UKS-em Setem Gorzów. Następnie akademiczki zmierzą się w pierwszej rundzie play-off z USA Beach Volleyem Lubsko. O drodze, która może się skończyć awansem do II ligi mówił w programie Szatnia Akademików trener zielonogórzanek.

Teraz przed nami play-offy. Zagramy je z zespołem z Lubska. Tu się gra mecz i rewanż, a w przypadku wyniku 1-1 w meczach rozgrywany jest złoty set, który decyduje, kto wchodzi do finału. W finale naszym przeciwnikiem byłby wygrany z meczu Nowa Sól – Sulechów. Z finałowego meczu każdy ma awans do półfinałowego turnieju barażowego, ale prawo gospodarza ma – w myśl regulaminu – zwycięzca lubuskiej III ligi.

Optymistką w rywalizacji o drugą ligę jest Alicja Pikulska, bo akademiczki jak dotąd wygrały wszystkie spotkania w tym sezonie.

Myślę, że gramy pod presją, że nie możemy przegrać, bo liderowi nie wypada. Jako lider musimy pokazać, że musimy wejść szczebel wyżej i grać na jak najwyższym poziomie.

Cały program do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00