AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Szatnia Akademików: AZS dojrzał i zapewne utrzyma się w I lidze

– Dotrzymaliśmy słowa – mówił w programie Szatnia Akademików trener Ireneusz Łuczak. Olimp AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w miniony weekend wygrał w Brzegu z ostatnim w tabeli Orlikiem 34:24 i tym samym najpewniej pozostanie w I lidze.

Ireneusz Łuczak i zawodnik Hubert Kamiński byli gośćmi programu Szatnia Akademików. Trener zielonogórzan uważa, że zespół na przestrzeni sezonu zrobił olbrzymi progres.

Mówiłem, że jestem pewien utrzymania i mogę powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa. Zespół gra z meczu na mecz coraz lepiej. O to chodziło. Ten wiek drużyny będzie wielkim bonusem już na kolejny sezon. Ten zespół już się nie boi grać z silniejszymi, wyższymi przeciwnikami. Doskonale zaczyna sobie radzić zarówno w obronie, jak i w ataku.

W Brzegu AZS przeważał niemal od samego początku do końca, a w pierwszej rundzie u siebie uległ Orlikowi różnicą dwóch bramek. Spotkanie w Brzegu podsumował Hubert Kamiński.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że to mecz o utrzymanie. Wchodząc na boisko emocje zostawiliśmy w szatni Zagraliśmy ze spokojną głową i dzięki temu wygraliśmy. Myśleliśmy, że przeciwnicy rzucą się na nas. Chcieliśmy zagrać jak najlepiej i to nam wyszło. 

W programie Szatnia Akademików mowa była też o przyszłości. Większość zawodników pozostanie w AZS-ie na kolejny sezon. W najbliższą sobotę zielonogórzanie zmierzą się na wyjeździe z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Cały program Szatnia Akademików do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00