ZIELONA GÓRA:

Czy jest szansa, że ul. II Armii zostanie w Zielonej Górze?

Mieszkańcy II Armii wciąż walczą o swoją ulicę. – „Zebraliśmy 380 podpisów mieszkańców i czy te głosy są brane pod uwagę?” Pytała słuchaczka w audycji Prezydent na 96 FM ws. petycji dotyczącej dekomunizacji tej ulicy w Zielonej Górze.

Przypomnijmy, ulica II Armii ma zmienić nazwę na ul. Ofiar Komunizmu, z czym nie zgadza się spora część mieszkańców tamtej części miasta. Stosowny dokument z podpisami został złożony do urzędu miasta. Prezydent Janusz Kubicki mówił w Akademickim Radiu Index, że miał już okazję spotkać się z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem i rozmawiać również w tej sprawie. Czy uda się znaleźć rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych?

Zaproponowaliśmy, żeby zmienić nazwę na „Żołnierzy II Armii”. Wtedy nie będzie problemu, bo IPN nie zgłasza zastrzeżeń. Aby zmiana mogła się dokonać, muszę mieć pozytywne opinie IPN-u i wojewody. Pisma zostały wysłanie do obu organów i czekamy na odpowiedź. Jak będzie odpowiedź, to będziemy dalej procedować tę uchwałę. Wojewoda nie stwierdził jednoznacznie, że się nie zgodzi na taką propozycję.Janusz Kubicki

Prezydent Zielonej Góry mówi, że nie chciałby, wzorem niektórych samorządów, działać wbrew wojewodzie.

Macie pytania do władz miasta? Piszcie na adres: Prezydent@wZielonej.pl. Cały dzisiejszy program poniżej

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: