ZIELONA GÓRA:

Symulator surfingu, wodny plac zabaw i miniamfiteatr – czy to zobaczymy w Ochli?

Park wodny, strefę wypoczynkową i wypoczynkowo-rekreacyjną proponują w Ochli architekci z biura Ar-Project. To właśnie ta pracownia jako trzecia przedstawiła pomysł na rewitalizację miejskiego kąpieliska. Na antenie Radia Index rozmawialiśmy z Natalią Plonkowską.

Park wodny miałby stanąć na terenie płaskim, natomiast pozostałe strefy wykorzystywałyby naturalną rzeźbę terenu, czyli skarpy. Projektanci zasugerowali, żeby zlikwidować betonowe płyty kąpieliska.

Założyliśmy, że jednak lepiej, żeby ich nie było. Choć w tym większym zbiorniku mogłyby częściowo pozostać, bo zakładamy, że nie będzie to miejsce, gdzie będzie można się kąpać, ale typowo sportowe, w którym będzie teren do wake parku. Wiem, że jest taka potrzeba w Zielonej Górze. Dość dużo młodych ludzi korzysta z tego w Nowej Soli. Możnaby stworzyć taki symulator surfingu, czego nie ma w Zielonej Górze.

W drugiej strefie przewidziana jest budowa altany na wodzie.

Uważam, że mogłaby być wykorzystywana przez osoby starsze, ale nie tylko, bo i przez młodzież. Znajduje się przed tym plaża, leżaki w formie stałej, drewniane – one świetnie sprawdzają się w Zielonej Górze, choćby na Placu Teatralnym. Myślę, że tutaj plac zabaw też byłby świetnym elementem. My akurat zaproponowaliśmy wodny plac zabaw, w formie kurtyn wodnych. Są to elementy stałe, natryskujące wodę. No i również domki letniskowe.

Ostatni projekt, który walczy o głosy zielonogórzan, poznamy jutro po 13:30. Dodajmy, że najlepszą naszym zdaniem koncepcję możemy wybrać do 10 lipca. Głosy oddajemy przez stronę ochla 2022.pl, na papierowej karcie przed ratuszem lub poprzez kupon w „Łączniku Zielonogórskim”.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00