ZIELONA GÓRA:

Święto wolontariuszy

Z tej okazji Centrum Wolontariatu, Bank Żywności oraz Stowarzyszenie Verte dziś i jutro (4 i 5 grudnia) organizują drugie Zielonogórskie  Dni Wolontariatu. W programie znajdują się m.in. szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy oraz dla ich koordynatorów. – Szkolenie „Wolontariusz w organizacji” ma pokazać dlaczego ludzie chcą się angażować w wolontariat. Jakie korzyści odnosi z pracy zarówno wolontariusz jak i organizacja, w której on pracuje. Na co należy zwrócić uwagę by ta współpraca układała się w sposób harmonijny. Natomiast drugie szkolenie „Wolontariat drogą do kariery” ma pokazać, że nie jest to praca, która jest „frajerstwem”.  Może być wykorzystana jako narzędzie rozwoju zawodowego – zachęca jeden z organizatorów Grzegorz Idziak z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 
Poza tym ważna jest sama idea, podziękowanie wolontariuszom za nieustającą pracę. –  Chcemy pokazać wolontariat w trochę innym świetle.  4 grudnia w 4 Różach dla Lucienne spotka się Objazdowe kino Społeczne, odbędzie się projekcja filmu „Wolontariat, czuję, że żyję” promującego ideę wolontariatu. Z jednej strony jest to nasze podziękowanie za dobrowolną pomoc, z drugiej strony chcemy pokazać Zielonogórzanom, że warto się angażować – podkreśla Anna Serba z Centrum Wolontariatu.
 
– Planujemy pokaz filmów o tematyce wolontaryjnej. Te działania potrwają do godziny 20:00. Poźniej zapraszamy wszystkich wolontariuszy i nie tylko na jam session – zachęca Igor Skrzyczewski z klubu "4 Róże dla Lucienne".
 
Przedsięwzięcie współorganizuje Kombinat Kultury oraz Urząd Miasta. Formularze zgłoszeniowe dotyczące szkoleń znajdują się na stronie www.zielonagora.pl  oraz przyjmowane są po adresem Biuro.Karier@uz.zgora.pl.

Autor: Daria Kubasiewicz, Alicja Szafran

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00