KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Światowy folklor zawita na Plac Teatralny i Kaczy Dół. Nadchodzą „Oblicza Tradycji”

Nieco później niż zazwyczaj i w innej formule rozpocznie się festiwal „Oblicza Tradycji”. Organizatorem tego przeglądu międzynarodowego folkloru jest Regionalne Centrum Animacji Kultury. Zespoły pieśni i tańca z różnych części świata zobaczymy zarówno na żywo, jak i wirtualnie.

Artyści nadesłali do RCAK-u nagrania swoich występów, które będą prezentowane publiczności w dwóch miejscach w Zielonej Górze. Na Kaczym Dole i Placu Teatralnym zostaną rozstawione telebimy.

W tym roku na scenie zagości 30 zespołów. Oczywiście część będzie w formule online, na telebimie. Wśród zagranicznych gości mamy zespoły z Nepalu, Nigerii, Izraela, Turcji, Ukrainy, Algierii. Ale w tym roku również poszerzyliśmy formułę i zaprosiliśmy zespoły folklorystyczne z piętnastu regionów Polski. Szesnasty region będzie reprezentowany przez Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, który będzie jak zwykle gospodarzem festiwalu.

Festiwal „Oblicza Tradycji” odbędzie się między 17 a 20 września na Placu Teatralnym i Kaczym Dole. Imprezy festiwalowe potrwają od godziny 16:00 do 20:30.

W całej rozmowie z dyrektor RCAK-u dowiecie się również, jak wygląda budowa Centrum Kreatywnej Kultury przy ulicy Sienkiewicza, na terenie centrum. Wypowiedź znajdziecie na Facebooku Radia Index.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00